18. 7. 2020

Tommy Guerrero

Dřív, než se Tommy Guerrero pustil do muziky, jeho první láskou byl skateboard, na němž se už od mala proháněl ulicemi San Francisca. V roce 1984 se přidal ke skateboardové společnosti Powell Peralta a stal se jedním z původních členů legendárního týmu Bones Brigade. Vždycky ale býval ovlivněn hudební scénou, proto se jí začal intenzivně věnovat společně se svým bratrem Tonym a v současné době se stal spíše aktivním kytaristou a baskytaristou, který jezdí na prkně jen pro zábavu. Podstatnou část svého času nicméně věnuje také výtvarnému umění a navrhuje design skatů a oblečení.
A jaká že je ta jeho hudba?

Jak sám Tommy uvedl v jednom rozhovoru, jako malý poslouchával rock/soul/funk/jazz 70. let, čímž je dodnes inspirována jeho tvorba. V jednu dobu také zakládal punkové kapely, to když v letech 1978-79 udeřil punk na západní pobřeží.
V jeho muzice tak slyšíte sluncem nasáklý soul, funk, latinu, jazz a samozřejmě hip hop. Je to úžasně pohodová hudba s útulným zvukem a hřejivou náladou. Při jejím poslechu mě napadá barvitost, květiny, barevné domy v nějaké malebné ulici, slunce, teplo, komunita přátel a sousedů jen tak se poflakující na chodnících nebo popíjející koktejly v baru.
Těžko vybrat, který song nebo album se mi líbí nejvíc, ale asi sem hodím desku, kterou jsem od něj slyšela jako první, poté, co mi Tommyho dohodil youtube :). Každopádně jsou na něm skoro všechny jeho alba, takže pokud budete chtít, můžete si je najít a poslechnout.
 
Pár fotek...
 

 


Photography © Claudine Gossett
 
Photography © Benjamin Deberdt
 
A samozřejmě na prkně...
 
 
 

 
 

1 komentář: