Dřív, než se Tommy Guerrero pustil do
muziky, jeho první láskou byl skateboard, na němž se už od mala proháněl
ulicemi San Francisca. V roce 1984 se přidal ke skateboardové
společnosti Powell Peralta a stal se jedním z původních členů
legendárního týmu Bones Brigade. Vždycky ale býval ovlivněn hudební
scénou, proto se jí začal intenzivně věnovat společně se svým bratrem
Tonym a v současné době se stal spíše aktivním kytaristou a
baskytaristou, který jezdí na prkně jen pro zábavu. Podstatnou část
svého času nicméně věnuje také výtvarnému umění a navrhuje design skatů a
oblečení.
A jaká že je ta jeho hudba?
Jak sám Tommy uvedl v jednom rozhovoru,
jako malý poslouchával rock/soul/funk/jazz 70. let, čímž je dodnes
inspirována jeho tvorba. V jednu dobu také zakládal punkové kapely, to
když v letech 1978-79 udeřil punk na západní pobřeží.
V
jeho muzice tak slyšíte sluncem nasáklý soul, funk, latinu, jazz a
samozřejmě hip hop. Je to úžasně pohodová hudba s útulným zvukem a
hřejivou náladou. Při jejím poslechu mě napadá barvitost, květiny,
barevné domy v nějaké malebné ulici, slunce, teplo, komunita přátel a
sousedů jen tak se poflakující na chodnících nebo popíjející koktejly v
baru.
Těžko vybrat, který song nebo
album se mi líbí nejvíc, ale asi sem hodím desku, kterou jsem od něj
slyšela jako první, poté, co mi Tommyho dohodil youtube :). Každopádně
jsou na něm skoro všechny jeho alba, takže pokud budete chtít, můžete si
je najít a poslechnout.
Pár fotek...
Photography © Benjamin Deberdt
A samozřejmě na prkně...


Jeho Road to Knowhere hrajou všude!
OdpovědětVymazat