naplněna pouze Bohem
To místo je infikované
A jsem celý zkamenělý z toho být sám
Já vím, je to ubohé
A jen se přehazuju v posteli
Je to jako bych ztratil rozum
Kdybych v tebe věřil, přestalo by to?
Kdybych ti řekl, že tě potřebuji, je to to, co chceš slyšet?
Jsem zlomený a krvácím a volám o pomoc
A prosím tě, Ježíši, ukaž se mi
Ale to bylo jen díky práškům, které mi otevřely mysl
Ukázaly mi, že je to celé jen o vesmíru
A měl jsem vidiny
Budu tvým dítětem, pokud setrváš
Chci říct, pokud jsi to byl ty, kdo mě stvořil
tak bys mě pravděpodobně nestvořil jako ateistu
Jsem lesbický polibek
Jsem kazatel
A "Pokud nechceš jít do pekla, tak se toho zbav"
Pokud jsem ztracený, tak jak se mám najít?
Pokud jsem teď ztracený, tak jak se mám najít?
Tak jak se mám najít?
Jak řekl sám Matty: "We're all humans, we all fuck up."
Nebo jak říkám já: "Život je na hovno a s Bohem jen o něco míň."
"Chci říct, pokud jsi to byl ty, kdo mě stvořil, tak bys mě pravděpodobně nestvořil jako ateistu." Není to možná tak, že nás Bůh stvořil úplné a kompletní a to prázdné místo jsme začali pociťovat až během života? Ateisté pozbyli svou víru až po narození, aniž by si uvědomili, že vůbec nějakou víru měli?
Všichni v sobě máme tohle prázdné místo, které nemůže být naplněno ničím z tohohle světa. Myslím, že slouží k tomu, aby nás jednou dovedlo k Bohu, se kterým jsme původně všichni měli mít vztah.
Když tak Mattyho pozoruju, připadá mi jako úplný zoufalec. Tak hrozně se snaží zbavit té prázdnoty v sobě pomocí muziky, holek, alkoholu, cigaret, léků, umění celkově. Nebo aspoň tak se mi to celé jeví. Připadá mi jako hodně komplikovaný a nepochopený člověk.
Možná by se právě kvůli těmto návykům mohl zdát jako špatný vzor pro děcka, které tito umělci inspirují, a mají tendenci si dovolit věci, aby byly stejně cool, jako oni. Četla jsem o tom třeba tady.
Mně je to ale ukradený. Už jen to, že vyjádřil svůj zmatek ohledně víry a touhu Boha nalézt, i když není schopný Mu věřit, z něj dělá člověka, kterýmu není jeho život lhostejný, a chce, aby to mělo smysl. A to je skutečně něco, co má cenu.
Žádné komentáře:
Okomentovat